KAPELA The Masters

Tereza Krippnerová and The Masters.

Jazzový kvartet v čele se zpěvačkou Terezou Krippnerovou. Terezin sametový hlas, její energické vystupování a hráčská profesionalita muzikantů (piano, kontrabas a bicí) vytvářejí z každého koncertu jedinečný zážitek. Jejich swing, latin jazz, balady a autentické improvizace diváky roztančí i dojmou. V roce 2019 vychází jejich první společné album.

TEREZA KRIPPNEROVÁ – ZPĚV

Tereza Krippnerová je multižánrová zpěvačka, herečka a moderátorka. Jako zpěvačka se věnuje nejen interpretaci jazzových písní, ale i vlastní tvorbě. Ovlivnil ji poslech Elly Fitzgerald, Sarah Vaughan, Niny Simone, Astrud Gilberto nebo Lizy Gerard. Po studiu na Pražské konzervatoři v oboru populární hudba a jazz, pražské DAMU, hraní, zpěvu a hostování v řadě kapel, se jí v roce 2017 splnil sen o vlastní jazzové kapele. Poté co ji bubeník Branko Križek oslovil, se spojila s muzikanty Jára Bárta Trio, a tak vzniklo uskupení Tereza Krippnerová and The Masters.

BRANKO KRIŽEK – BICÍ

Branko Križek je přední a vyhledávaný jazzový a fusion bubeník. Studoval u profesora Miloše Veselého a později na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Spolupracoval např. s umělci: Emil Viklický, Alice Springs, Daniela Šinkorová, Radka Fišarová, Martina Balogová, Jana Koubková, Elena Sonenshine, Eva Emingerová, Barbora Swinx, Jan Smigmator, Filip Gondolán, Matěj Benko, Jára Barta, FREE STEPS Orchestra a další. S většinou těchto interpretů také natočil hudební CD. Je hráčem firem, které vyrábí hudební nástroje: MAPEX – bicí nástroje, ANATOLIAN – činely, PELLWOOD – firma na výrobu paliček, která dokonce tomuto bubeníkovi vytvořila model na míru a prodává ho pod jeho jménem.

JÁRA BÁRTA – PIÁNO

Jára Bárta v roce 2008 absolvoval obor klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka (KJJ) v Praze, kde v roce 2012 absolvoval i obor skladba. Ve stejném roce získal titul bakalář v oboru hudební věda na Masarykově Univerzitě v Brně. V současné době vyučuje na KJJ jazzovou interpretaci, obligátní klavír a korepetice. Paralelně učí na ZUŠ v Sezimově Ústí. Mimoto působí v několika hudebních uskupeních. Jako jazzový klavírista, klávesista nebo skladatel působí v kapelách: Tarapaca Jazz, Top Dream Company, Trim4, New Jazz Trio, Duo J. Bárta a Petra Kratochvílová, Zatrestband, Madfinger, Patricie, Eva Emingerová, Jan Karez, František Tomšíček, Roman Vojtek, Chantal Poullain, Big band Felixe Slováčka, Na podiu ho můžete potkat i po boku Lenky Filipové.

JAN GREIFONER – KONTRABAS

Jan Greifoner je pokračovatelem rodinné tradice. Jeho otec, basista Pavel Greifoner, je dlouholetým členem doprovodné skupiny Jiřího Suchého a divadla Semafor. Jít ve šlépějích svého otce se Jan rozhodl už jako kluk. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka ve třídě kontrabasisty Petra Kořínka a od začátku studií již patřil k často obsazovaným hráčům. Byl členem dixielandové formace Steamboat Stompers a také kapely J. J. Jazzman Jana Jiruchy, s níž se zúčastnil legendárního Heritage Jazz Festu v New Orleansu. V roce 2002 vyhrál soutěž mladých jazzových hudebníků v Ústí nad Labem. Doma je jak v tradičním, tak i moderním jazzu s přesahem do dalších hudebních žánrů. Byl členem No Borders (později Matej Benko Trio), se kterým natočil velmi úspěšné CD. Dlouhá léta intenzivně spolupracuje se zpěvačkou Radkou Fišarovou a se zpěvákem Janem Smigmatorem.